1661683753-nawozy-ekologiczne.jpg

Uprawa i hodowla – przetestuj, czego pożąda każdy rolnik

By @ 01/18/18 in nawozy

Niemalże każdy rolnik, figura mieszkająca na wsi ma pole. W pewnych momentach roli jest więcej, w pewnych sytuacjach mniej. Rolnictwo kultowe jest jakkolwiek od setek tysięcy lat. Kiedyś prawie wszyscy zaprzątali się rolnictwem oraz uprawą roślin. 

Nie było wielkich miast. Co pielęgnowaliśmy to było dla nas. Część płodów po zebraniu zostawało sprzedawane. Stąd naturalnie czerpano środki do życia. Tak jest do dzisiaj. Wielu rolników uprawia zboże – owies, pszenicę, żyto, pszenżyto, aby sprzedać je na targu oraz mieć pieniądze. A pieniądze są jakkolwiek nadzwyczaj istotne. Muszą starczyć na jakiś czas – nie tylko na życie, na opłacenie rachunków, jednakowoż również na zakup nawozów, sprzętów agrarnych. Obecnie bez pieniędzy nie dałoby się żyć. W następstwie tego też rolnicy muszą utrzymać się ze swoich płodów. Sadzą to, co jest dochodowe, co można następnie sprzedać. Trzeba podjąć decyzję, czy będą to zboża, warzywa czy drzewka owocowe. Decyzja należy już tylko i wyłącznie od rolnika, jego potrzeb oraz intuicji. To kłopotliwe nie da się przewidzieć cen płodów rolnych. W pewnych sytuacjach sieje się rzeczy nieopłacalne. Użyźnianie zboża lub warzyw to nie tylko stosowanie chemicznych, szkodliwych dla środowiska środków. Rolnicy nieomalże zawsze prócz takich oczywiście chemikaliów – czasem jednak niezmiernie wartościowych, stosują także nawozy naturalne. 

Tego rodzaju nawozy użytkowane są od wieków i są faktycznie niesłychanie potrzebne, spełniają swoją rolę, sprawiają, że gleba jest żyźniejsza a tym samym uprawy przyzwoiciej rosną, są dorodniejsze. Takie naturalne nawozy to nic innego, jak oczywiście obornik – inaczej kompost wytwarzany w oborach, stajniach. Takim oczywiście naturalnym nawozem nawozi się glebę. Powinien on być użyty w dobrym momencie. Kompost musi posiadać bowiem czas, by zadziałać, aby rozłożyć się. Podobna reguła jest wówczas, gdy chodzi o pasze – te również mogą, a nawet powinny być naturalne. Jeśli pragniemy, żeby nasze uprawy były w samej rzeczy ładne, plony obfite musimy używać rozmaitych nawozów. Nawozy naturalne, inaczej właśnie krowiak jest najskuteczniejszym z nich. Być może nie jest to przyjemne, to trudna oraz ciężka praca niemniej jednak jest ona konieczna. 

Wszystkim zależy na obfitych plonach, na tym, by w dobrym okresie zebrać mnóstwo ziarna, by warzywa były gigantyczne, marchew nadawała się do sprzedaży. Czasami decydujemy się na życie na wsi. Kupujemy w takim razie niewielki domek oraz ziemię, którą zamierzamy uprawiać. Naturalnie musimy w pierwszej kolejności zaznajomić techniki i sposoby uprawy takiego pola. A nie jest to wcale takie proste, jak nam się wydaje. Powinniśmy zachować właściwe zasady, jeżeli pragniemy, by plony były de facto obfite. Niesłychanie często zaczynamy od tego, że pielęgnujemy niewielkie ilości roślin, na przykład jarzyn. Siejemy w niewielkim ogródku marchew, pietruszkę czy buraki i dbamy o nie. Musimy regularnie je czyścić z chwastów, sprawdzać, jak rosną. 

Dopiero po pewnym czasie jesteśmy w stanie podjąć decyzję, czy jesteśmy w stanie uprawiać tak dużo pola, czasem kilkuhektarowe grunty. W szeregu przypadków wiąże się to z poświęceniem. Nie będziemy mieli czasu na to, aby chodzić do pracy, żeby zyskiwać finanse w fabryce. Cały wolny czas będziemy musieli spędzić pracując na roli, doglądając oraz wykonując fundamentalne prace rolnicze. A jest ich ściśle mówiąc wiele. Czasem w polu spędza się dużo godzin, pracuje się od świtu do nocy, aby zdążyć z niektórymi pracami. 

więcej na http://www.ekoplon.pl


0 comments


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *